تمیز کردن خانه تنها در یک روز با چند ترفند ساده(بخش اول)

تمیز کردن خانه تنها در یک روز با چند ترفند ساده(بخش اول)

 

 

 

وسایل نظافت را آماده کنید

شب قبل از روزی که برای تمیز کردن خانه در نظر گرفته‌اید، همه وسایل و لوازم تمیز کننده را جمع آوری کنید و کنار هم بگذارید. علاوه بر محصولات پاک کننده، کیسه‌ زباله، دستکش ظرفشویی، برس و یک وسیله پخش کننده موزیک برای ایجاد انگیزه و هیجان را کنار سایر وسایل بگذارید. با گذاشتن همه وسایل مورد نیاز در یک جا دیگر لازم نیست که برای پیدا کردن آنها از این ور به آن ور بروید و بخاطر آنها درگیری ذهنی داشته باشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اول غذا بعد تمیز کردن خانه

ممکن است وسوسه شوید که مستقیم به سمت تمیز کردن خانه بروید اما بهتر است ابتدا برای وعده‌های غذایی برنامه ریزی کنید تا ادامه کار شما راحت‌تر باشد. یک صبحانه سالم شما، روز شما را در مسیری صحیح جهت می‌دهد، سپس برای شام و ناهار برنامه ریزی کنید، البته استفاده از وسیله‌ای مانند آرام پز و یا سفارش دادن غذا از بیرون، یک راه نجات برای شما خواهد بود. سعی کنید مقداری اسنک ساده دم دست بگذارید تا موقع ماراتن تمیز کردن خانه ضعف نکنید. ابتدا باید مقداری کره بادام زمینی را برای درست کردن یک ساندویچ سریع پیدا کنید، سپس یک ظرف غذای دردار را روی میز کار بگذارید.

 

 

 

 

از تایمر استفاده کنید

تصمیم بگیرید که چه مدت زمانی را می‌خواهید برای هر اتاق صرف کنید سپس تایمر را روی آن زمان تنظیم کنید تا زمانتان را از دست ندهید. وقتی هدف شما تمیز کردن یک اتاق باشد، خودتان را وارد چالشی سرگرم کننده کرده‌اید اما شما که نمی‌خواهید تمام روز را صرف تمیز کردن یک اتاق کنید بنابراین با خودتان بگویید آیا می‌توانم آن را در عرض ۴۵ دقیقه تمیز کنم، به این ترتیب کل وقتتان در آن اتاق تلف نمی‌شود.

 

 

برای تمیز کردن خانه ابتدا سراغ ماشین لباسشویی بروید

 

برای تمیز کردن خانه با رفتن به تمامی اتاقها، هر چیزی را که نیاز به شستن در لباسشویی دارد، جمع کنید. همان طور که در حال انجام کار هستید این کار را هم انجام دهید. ملحفه تختخواب، پرده‌های دوش، دم فرشی، پادری حمام، رو بالشی و غیره را می‌توانید برای شستشو بدون استفاده از دست و با ماشین لباسشویی جمع آوری کنید.

 

 

 

 

 

 

تمیز کردن خانه از جلوی در شروع می‌شود

 

قبل از اینکه شروع به تمیز کردن اتاقهای داخل خانه کنید، به بیرون خانه هم کمی توجه کنید. در صورت لزوم گرد و غبار بیرون خانه را تمیز کنید و لامپ دم در را در صورت خراب بودن تعویض کنید و زنگ در و صندوق پستی را تمیز کنید. دفعه بعد که به خانه بر می‌گردید، ورودی خانه واقعا به استقبال شما می‌آید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تمیز کردن داخل خانه را از حمام آغاز کنید

حالا که برای تمیز کردن خانه آماده هستید، تمیزی داخل خانه را از داخل حمام شروع کنید. نواک کارشناس خدماتی و نویسنده کتاب می‌گوید: اکثر مردم از تمیز کردن حمام وحشت دارند، به همین خاطر اگر شما تمیز کردن خانه را از حمام شروع کنید، بقیه کارها برای شما راحت‌تر می‌شود. با استفاده از محصولاتی که ساییدگی ایجاد نکنند، شروع به کار کنید. با خمیری ساخته شده از آب و جوش شیرین داخل و بیرون سنگ روشویی، دستشویی فرنگی و وان را بشویید به خصوص سمت بیرون آنها را تاکید کنید. می‌توانید قرصهای آنتی اسید را در کاسه قرار دهید تا به تمیز کردن و ضد عفونی سطوح کمک کند. برای تمیز کردن رسوبات معدنی سردوش، یک کیسه پلاستیکی را تا نیمه از سرکه پر کنید و آن را به سردوش متصل کنید. در حالی که بقیه قسمتهای حمام را تمیز می‌کنید، بگذارید این محلولها اثر جادویی خود را بگذارند.

 

 

سوپرکولربانه

کف حمام را خوب بسابید

در همان حال که محصولات پاک کننده آلودگی‌ها را تمیز می‌کنند، از قدرت بازوانتان برای سایر لکه‌های اطراف حمام استفاده کنید. جوش شیرین را روی روشویی بپاشید و آن را با یک دستمال نرم و مرطوب بسابید. همچنین آب آن را خالی کنید و با یک مسواک کهنه قسمت داخلی آن را هم با جوش شیرین تمیز کنید. روشویی را با آب جوش بشویید تا جوش شیرین شسته شود. آینه را با یک دستمال میکروفایبر تمیز پاک کنید، نیازی به استفاده از محلول پاک کننده نیست.

 

لغو دیدگاه

مطالب مشابه

"" به علاقه مندی ها اضافه شد