تمیز کردن فر با روشی آسان

چگونگی تمیز کردن فر

ساده ترین روش تمیز کردن فر شامل استفاده از عملکرد خود تمیزکاری است.

احتمالات وجود دارند، اگر فر کمتر از پنجاه سال عمر کرده باشد، عملکرد خود تمیزکاری را شامل می شود. تنظیماتی که احتمالا هرگز آزمایش نکردید.

کارکرد خود تمیزکاری یک چرخه حرارت را آغاز می کند که از ۲٫۵ تا ۴ ساعت به بیش از ۴۰۰ درجه می رسد. درب فر قفل خواهد شد، چون درجه حرارت بالا تمام آوارهای خاکستر را می سوزاند. همانطور که درجه حرارت کاهش می یابد و باز کردن فر مشکل ندارد، خاکستر را از کف آن با استفاده از یک دستمال کاغذی مرطوب پاک کنید.

در واقع روش ساده تر برای تمیز کردن فر در مقایسه با روش خود تمیزکاری نیست.

من می گویم، چرخه دمای بالاتر ممکن است خانه شما را برای چند ساعت بدبو کند. معمولا، زمانی که کل روز در خانه باشم کارهای تمیزکاری را انجام می دهم. سپس پنجره را باز می گذارم تا هوا عوض شود.

آیا از روش خودتمیزکاری فر میترسید ؟

شما تنها فردی نیستید که در این مورد ترس دارید. بسیاری از مردم از این فکر که در خانه خود فری دارند که با بالاترین دما در حال کار کردن است، خوششان نمی آید.

نگران نباشید، اگر نمی خواهید از روش خود تمیزکاری استفاده کنید. هنوز می توانید بدون مواد شیمیایی مضر و بدون روش خود تمیزکاری، به راحتی فرتان را تمیز کنید.

با جوش شیرین جرم گیری کنید

قفسه های فر را خارج کنید و سپس آنها را در یک جای جدا قرار دهید. یک ظرف آب و جوش شیرین را مخلوط کنید. با یک اسفنج پایین و دیواره های فر را تمیز کنید. اگر بقایا مقاوم و سوخته شده باشد، می توانید از روش های دیگر برای پاک کردن آن استفاده کنید.

  1. ساده ترین، اما کند ترین روش، شامل قراردادن یک لایه خمیری برای دوازده تا بیست و چهار ساعت بر روی سطح فر می شود. جوش شیرین، با گذشت زمان، در حال برانگیختن چربی ها و آلودگی ها است، که باعث می شود آن را آسان تر پاک کنید.
  2. پس از اینکه خمیر را روی کف فر گسترش دادید، سرکه را روی سطح آن بریزید. این واکنش شیمیایی در تخریب لایه های چربی و سوختگی از قبل مانده کمک می کند؛ بنابراین، آن را به سادگی با دستمال تمیز کنید.

چند وقت یک بار باید فر را تمیز کنید؟

تمیز کردن فر باید به صورت ماهیانه انجام گیرد، با این حال شما می توانید با توجه به میزان استفاده تان، یک بار در هفته این کار را انجام دهید.

لغو دیدگاه

مطالب مشابه

"" به علاقه مندی ها اضافه شد