راز تازه نگه داشتن سیر در تمام طول سال

راز نگه داشتن سیر تازه به مدت طولانی تر

نگه داشتن سیر تازه

برای آنکه سیر را در تمام فصول سال تازه نگه دارید بایستی شرایط مناسبی برای نگه داشتن آن در منزل فراهم کنید شرایطی که در ادامه خواهید خواند.

نگهداری از سیر

نگهداری از سیر برای مدت طولانی

جایگاه مناسب نگهداری از سیر

– سیر را در مکانی خشک و خنک نگه داریدبهترین کار این است سیر را در مکانی خشک و خنک و یا در یخچال بگذارید و همانطور که نیاز است استفاده کنید. اگر از یخچال استفاده می کنید ، آن ها را در کیسه پلاستیکی زیپ دار نگه داری کنید تا بو داخل یخچال پخش نشود . – ازتابش نور مستقیم خورشید جلوگیری کنیدنور مستقیم خورشید باعث فاسد شدن سیر می شود و گرما کمک می کند بوی سیر بیشتر پخش شود . بوته های سیر پوست نکنده را در سبد سیمی گوشه آشپزخانه یا آبدارخانه تان آویزان کنید و خارج از نور مستقیم خورشید قرار دهید بهترین راه نگه داری سیراست که اجداد ما از آن استفاده می کردند ! گاهی در بازارهای کشاورزان می توانید کل سیر را پیدا کنید که بتوانید آن را آویزان کنید.

تازه نگه داشتن سیر

مکان مناسب نگهداری از سیر برای تازه ماندن

 تاثیرات هوا بر روی تازه ماندن سیر

– جریان مناسب هوابوته های سیر را بدون اینکه پوست کنید در دمای مناسب اتاق نگه دارید چون بهترین راه جلوگیری از خراب شدن آن است . نگه داشتن سیر در سبد و محل تاریک ، خشک با جریان مناسب هوا کار ایده الی است . – ریشه های سیر را بکاریدنیازی نیست آنها را دور بریزید !سیرهای بدون ریشه را استفاده و ریشه دارها را در باغچه یا گلدان بکارید، این بهترین نحوه استفاد ه از هر دو نوع سیر است.

طرز نگهداری از سیر خشک

هوای مناسب برای تازگی همیشگی سیر – سیرها را فریز کنیدسیرهایی را که خریده اید پوست کنید و داخل ظرف در بسته بریزید در صورت نیاز به یک یا دو حبه از آنها استفاده کنید .سیری که یخ آن آب شده نسبت به سیر تازه نرم تر است اما هنوز مزه ی خوبی دارد و قابل استفاده در غذاهای مختلف است.

لغو دیدگاه

مطالب مشابه

"" به علاقه مندی ها اضافه شد