وسایلی که باعث صدمه زدن به لباسشویی می شوند

وسایلی که باعث صدمه زدن به لباسشویی می شوند

چه چیزهایی نباید در لباسشویی بیندازیم

عمر لباسشویی خود را بالا ببرید.نگذارید با مواردی که واقعا خیلی راحت می توانند عمر لباسشویی شما را کاهش دهند باعث شوید که دستگاه شما از بین برود.در این مطلب قصد داریم درباره اقلامی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید صحبت کنیم و توجه داشته باشید که اگر این وسیله ها را در ماشین لباسشویی بیندازید به دستگاه خود صدمه وارد خواهید کرد.

شما نمی توانید هر چیزی را در داخل لباسشویی خود بیندازید یکی از راه هایی که دستگاه شما را دارای عمر زیادی می کند این می باشد که روشی درست را برای انجام شستشو و نظافت انتخاب نمایید تا طول عمر دستگاه شما افزایش یابد و دیگر نیازی به خرید ماشین لباسشویی جدید نداشته باشید.

یکی از چیزهایی که به ماشین لباسشویی شما صدمه وارد می کند استفاده نادرست از آن می باشد و یکی از مواردی که از آن استفاده نادرست می شود این است که شما وسایلی را در ماشین لباسشویی بیندازید که قابلیت شستشو را ندارند.

امروزه با توجه به قیمت ماشین لباسشویی که بسیار سنگین می باشد باید از آن استفاده درستی داشت تا از هزینه های گزاف دور ماند یکی از مواردی که به لباسشویی صدمه میزند انداختن وسایل مختلف در مخزن دستگاه می باشد که در ادامه مطلب به معرفی آنها میپردازیم.

انداختن پول فلزی در ماشین لباسشویی

پول فلزی یکی از چیزهایی می باشد که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید و یکی از چیزهایی است که به ماشین لباسشویی شما صدمه وارد خواهد کرد. ممکن است گاهی اوقات فراموش کنید که پول های فلزی را از جیب خود در بیاورید این کار سبب صدمه رساندن به ماشین لباسشویی شما می شود و ممکن است به پمپ تخلیه هم صدمه وارد کند پس توجه داشته باشید که جیب های لباس های شما قبل از شستشو باید خالی باشد این مساله به قدری اهمیت دارد که می تواند به درام شما هم صدمه وارد کند و سبب سوراخ شدن مخزن خارجی گردد به گونه ای که بعضی اوقات شما باید یک ماشین لباسشویی جدید خریداری کنید.

لباس هایی که به لکه های آتش زا آغشته هستند

یکی از نکاتی که در شستن لباس مهم است این است که لباسی که به لکه های آتش زا آغشته باشد را نباید در ماشین لباسشویی بیندازید شما اول باید لکه ها را از بین ببرید بعد اقدام به شستن با ماشین لباس شویی کنید این مشکل به این خاطر خطرناک می باشد که سبب اتش سوزی و حتی انفجار در ماشین لباسشویی شما می شود.

حواستان باشد مثلا اگر نفت یا بنزین یا این گونه لکه ها روی البسه شما قرار دارد ابتدا انها را کاملا از بین ببرید و سپس داخل دستگاه خود بیاندازید.اینها را دست کم نگیرید و بگذارید عمر لباسشویی شما کم نشود و زود به زود خراب نشود.

لباس های دارای اشیای فلزی

لباس های دارای اشیای فلزی را نباید در لباسشویی بیندازید برخی لباس های دارای سیم ، قلاب و یا زنجیر هستند که باید قبل از اینکه آن ها را در ماشین لباسشویی بیندازید آن ها را خارج نمایید و یا اگر امکان ندارد آن ها را خارج نمایید بهتر است که لباس را با دست شستشو دهید به خاطر اینکه سبب آسیب رسیدن به ماشین لباسشویی شما می شود و همچنین لباس شما هم امکان دارد تخریب شود.البته قبول داریم که کار کمی سخت است و لباس هایی نظیر کاپشن و غیره که دارای زیپ هستند را نمی توان با دست شست و باید در ماشین لباسشویی انداخت اما در کل حداقل لباس هایی را که می دانید احتمال جدا شدن وسایل فلزی از انها زیاد است را در داخل دستگاه خود نیاندازید که یقین داشته باشد باعث اسیب جدی به دستگاه شما خواهد شد.

مو و کرکی که به لباس شما چسبیده است

اگر مو و کرک وارد ماشین لباسشویی شما شود سبب می شود که فیلترهای پمپ تخلیه مسدود گردد بنابراین بهتر است این نکته را توجه داشته باشید و از وجود داشتن کرک و مو در ماشین لباسشویی جلوگیری نمایید.برای اینکار بهتر از وسایلی که مو و کرک البسه و مخصوصا پتو را از بین میبرند استفاده کنید که قیمت چندانی هم ندارد.

لباسهای با اندازه کوچک

برخی از لباس ها اندازه خیلی کوچکی دارند و امکان دارد که در شیلنگ و دریچه گیر کنند و باعث مشکلاتی شود.توصیه می کنیم اگر می خواهید آن ها را بشویید اول در یک سری کیسه که مخصوص شستن در لباسشویی هستند قرار دهید تا به این مشکلات برخورد نکنید.

لباس هایی که قابلیت ضد آب دارند

بهتر است لباس هایی که ضد آب می باشند را در ماشین لباسشویی نگذارید چون آن ها دارای پوشش مخصوصی هستند و سبب می شود که پر از آب شوند و در آخر سبب صدمه رساندن به ماشین لباسشویی شما گردد.

استفاده از پودر و مایع شوینده کمتر

این باور غلطی است که اگر مواد شوینده شما زیاد باشد پاک کنندگی هم زیادتر می شود چون این مواد می تواند به ماشین لباسشویی شما صدمه وارد کند زمانی که شما بیش از اندازه مواد شوینده را وارد ماشین لباسشویی می کنید کم کم این مواد در ماشین لباسشویی شما انباشته می شوند و علاوه بر اینکه بوی بدی دارند سبب می شود به واشری که در درب ماشین لباسشویی قرار دارد صدمه وارد شود.

پس حتما توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از مواد شوینده باعث از بین رفتن ماشین لباسشویی می شود.

توجه به ظرفیت بارگیری ماشین لباسشویی

زمانی که می گویند ماشین لباسشویی ظرفیتش پنج کیلوگرم می باشد به این معنی است که شما نباید بیشتر از پنج کیلو بار را در آن بگذارید به خاطر اینکه به ماشین لباسشویی شما صدمه وارد می شود زمانی ماشین لباسشویی شما درست کار می کند که مواد شوینده و آب به صورت درستی گردش پیدا کند زمانی که بار ماشین لباسشویی زیاد باشد علاوه بر نشستن خوب لباس های شما باعث صدمه رساندن به دستگاه هم می شود.

لغو دیدگاه

مطالب مشابه

"" به علاقه مندی ها اضافه شد