۱۶ کاربرد عالی لاک پاک کن که از آن بی خبرید!

۱۶ کاربرد عالی لاک پاک کن که از آن بی خبرید!

پاک کننده لاک ناخن فقط برای ناخن ها نیستند، این محصول چند کاره می تواند بسیاری از وظایف را در خانه انجام دهد. لاک پاک کن ناخن به دو شکل می باشد:استون و غیر استونی.

استون های زیادی برای پاک کردن لاک ناخن استفاده می شوند و برای چیزهای بیشتری جز موارد زیبایی مفید هستند و کاربردهای مفیدی دارد که در این بخش از نکات خانه داری خواهیم گفت.

۱٫ کاربرد لاک پاک کن برای تمیز کردن فنجان های چینی:

استون در پاک کننده های ناخن در از بین بردن لکه های چای بسیار عالی است ، فقط آن لکه ها را با استفاده از استون و پنبه و یا پارچه بساوید و سپس به طور معمول بشورید. آنها نو می شوند.

۲٫ کاربرد لاک پاک کن در پاک کردن لکه های ماژیک:

روش های موثر زیادی برای استفاده از استون برای حذف لکه ها وجود دارد. برای حذف لکه های ماژیک، یک تکه پنبه را در استون فرو ببرید و سپس لکه ها را به آرامی با حرکات دایره ای مالش دهید، تا لکه ها به طور کامل حل شوند. سپس با یک پارچه پاک کنید.

۳٫ کاربرد لاک پاک کن و استفاده از استون در حمام:

آیا می خواهید درباره استفاده های عالی استون در حمام بدانید؟ استون به تیغ های گران قیمت شما کمک می کند تا به مدت طولانی تری بماند ، قبل از نگه داشتن آنها در کابینت یا منطقه خشک خودشان قرار دهید، آنها را با پارچه استونی پاک کنید.

۴٫ از کاربرد لاک پاک کن برای براقی کفش های خود استفاده کنید:

ممکن است از استفاده از استون برای کفش خود ترس داشته باشید، اما این ترس بی مورد است ؛ یک دستمال مخصوص آشپزخانه حاوی استون را روی کفش های خود بکشید، این کار به طرز محسوسی برای پاک کردن لکه های ناخوشایند مفید است و سپس با یک پارچه تمیز کنید ؛ آنها خیلی براق خواهند شد که می توانید بازتابشان را ببینند!

۵٫ استفاده از استون و کاربرد لاک پاک کن برای پاک کردن لکه چسب:

اگر بر روی دستهایتان یا کلاهتان چسبی شده فقط کمی استون را به چسب خشک شده در اطراف منطقه آسیب دیده و بزنید و آن را بمالید. بله به خوبی جواب خواهد داد.

۶٫ کاربرد لاک پاک کن در رفع خراش روی ساعت :

اجازه ندهید چند خراش ساعت های مورد علاقه شما را خراب کنند. مقدار کمی استون را بر روی یک پارچه بریزید و سپس به آرامی روی سطح ساعت بمالید کم کم میبینید که خش های کوچک ناپدید می شوند.

۷٫ با استفاده از کاربرد لاک پاک کن از لکه های جوهر خلاص شوید:

یکی دیگر از کارهای استثنایی استون، پاک کردن جوهر است. اگر شما لکه های جوهر روی لباس مدرسه کودکتان دارید و یا روی پیراهن خودتان، فقط کمی استون را (۱ نسبت استون و ۲ نسبت آب) رقیق کنید و با یک پارچه لکه را پاک کنید تا تمیز شود.

۸٫ حذف جای برچسب ها از شیشه و فلز با کاربرد لاک پاک کن:

در نهایت یک پاسخ آسان برای حذف جای برچسب و استیکر است ، پاک کننده لاک را روی سطح مورد نظر آنقدر بکشید تا لکه از بین برود.

۹٫ کاربرد لاک پاک کن در برداشتن زالو:

برخی از کاربردهای واقعا غیر معمول استون ها و در اینجا یکی از عجیب ترین آنها وجود دارد. بله! اگر شما به اندازه کافی موفق به تجربه زخم و خون مکیدن زالو بر روی پوست خود شده اید، می توانید از استون استفاده کنید ؛ به سادگی آن را به طور مستقیم بر روی زالو بگذارید و فوری از روی پوست شما کنده خواهد شد .

۱۰٫ کاربرد لاک پاک کن و استون در تمیز کردن عمیق صفحه کیبورد:

کیبوردها یک جای مخصوص برای میکروب ها و خاک هستند. مسواک قدیمی یا تکه پنبه ای را در استون فرو ببرید و سپس به آرامی بر روی کلیدهای خود بمالید تا لکه ها را از بین ببرید. شما همچنین می توانید فضای بین کلیدها و موس خود را خیلی خوب تمیز کنید.

۱۱٫ کاربرد لاک پاک کن در پاک کردن رنگ از پنجره :

یکی دیگر از کاربردهای استون ها حذف رنگ است ، اگر شما پنجره های خود را نقاشی کرده اید و کمی از رنگ ها روی شیشه مانده، به راحتی روی یک پارچه استون بریزید و آن را روی پنجره بمالید و اجازه دهید برای چند دقیقه بماند. سپس با پارچه ای مرطوب آن را بشویید.

۱۲٫ کاربرد لاک پاک کن و استون برای تمیز کاری :

اگر کفپوش کاشی و یا لمینیتی دارید، می توانید با استفاده از کمی استون رقیق شده (۱ نسبت استون به سه نسبت آب)، می توانید به طور عالی و به طور کامل آنها را تمیز کنید.

۱۳٫ ابزارهای زیبایی خود را با استفاده از استون پاک کنید:

موچین ، ناخن گیر و دیگر ابزارهای زیبایی فلزی خود را تمیز و عاری از میکروب نگه دارید، با استفاده از مالیدن یک تکه پنبه استونی. سپس آن را با آب تمیز کنید و با یک دستمال دستی خشک کنید.

۱۴٫ کاربرد لاک پاک کن در احیاء مایع غلط گیر:

اگر شما یا فرزندتان از غلط گیر یا چیزی شبیه به این استفاده می کند، هربار چند قطره استون را در داخل شیشه بریزید تا شیشه را از هرگونه کثیفی یا جرم محافظت کنید. شما همچنین می توانید از این ترفند کوچک برای شیشه های جرم گرفته نیز استفاده کنید. فقط چند قطره بریزید و سریع تکان دهید.

۱۵٫ در آرایش های خود استفاده کنید:

می توانید از استون برای لاک های خود استفاده کنید. چند قطره استون را داخل بطری لاک بریزید و اجازه دهیدچند ساعت بماند و سپس آن را تکان دهید. اطمینان حاصل کنید که استون را بیش از حد نریزید، زیرا ممکن است قوام لاک را خراب کند.

۱۶٫ تمیز کردن وان حمام با کاربردهای بینظیر لاک پاک کن:

آیا یک حمام کثیف با لکه های صابون و لکه های دیگر دارید؟ کمی استون را با کمی آب مخلوط کنید و وان خود را با یک اسفنج یا پارچه تمیز کنید.

لغو دیدگاه

مطالب مشابه

"" به علاقه مندی ها اضافه شد